WordPress tīmekļa vietnes pārcelšana izmantojot WP Clone

Pirms sāc

Pirms izmanto kādu no tālāk minētajām metodēm, neaizmirsti izveidot rezerves kopijas! Protams – “Īsti vīri beckapus netaisa”, bet brīdī, kad nozudīs datubāze (DB) vai atgadīsies kas cits (cerams, ka nē), būsi man pateicību parādā ;)

Uzmanība jāpievērš sekojošām lietām:

 • Tēmas faili;
 • Augšuplādētie attēli, dokumenti u.c.;
 • Izmantotie plugini;
 • Datubāze.

Nu tad aiziet!

Satura pārcelšana ar WP Clone

WP Clone veic ne tikai DB saglabāšanu, bet gan visa WP satura kopēšanu (uzstādījumi, attēli, augšuplādes un viss cits). WP Clone ir paradzēts ne tikai datu pārcelšanai, bet arī rezerves kopiju veidošanai.

WP Clone izmantošanai ir vairākas priekšrocības:

 • Tas strādā kā plugins no WP administrācijas;
 • Nav nepieciešama tieša piekļuve vietnes DB;
 • izveidotā rezerves kopija glabājas internetā;
 • Tiek veidota pārskatāma rezerves kopiju glabātuve;
 • Tiek saglābi uztādījumi, attēlu u.c.

Sāc ar esošās WP vietnes satura klonēšanu. Dodies uz WP administrāciju (/wp-admin) kurā ir jāpievieno WP Clone plugins. “Plugins” -> “Add New” -> “Search” -> WP Clone.

WP Clone

Izvēlies WP Clone by WP Academy. Tālāk veic plugina instalāciju (tai nevajadzētu sagādāt liekas grūtības). Kad instalācija pabeigta, spied Activate Plugin.

Dodies uz sadaļu “WP Clone” un spied lielo pogu “Create Backup”.

create backup

Ja viss noritēja veiksmīgi, tad spied Copy URL.

Kad esi tik tālu ticis, tad dodies uz jauno WP instalāciju un arī tur veic WP Clone uzstādīšanu. Kad esi uzstādījis WP Clone, tad “Create Backup” vietā izvēlies “Restore from URL” un teksta logā iekopē URL, kuru pirms mirkļa izveidoji un nokopēji.

restore

Ieliec ķesi lodziņā pie  “I AGREE” un spied lielo pogu “Restore from URL”. Ņem vērā to, ka visi WP dati un kofigurācijas kuri izmantoti šai instalācijai zudīs un tiks aizstāti ar datiem kurus iepriekš noklonēji.

Ja tālāk redzi lielu uzrakstu “Restore Successful!”, tad zini, ka viss noritējis veiksmīgi.

WP Clone advanced options

WP Clone piedāvā dažas papildus opcijas, kuras var noderēt:

 • Saglabāt backupu ar citu paplašinājumu  – ja veicot klonēšanu kaut kas īsti labi nestrādā, tad vari izmēģināt šo;
 • Veikt tikai DB klonēšanu – ja nevēlies, lai tiktu pārceltas bildes un iestatījumi, bet vēlies klonēt tikai DB saturu, tad izmēģini šo;
 • Izlaist atsevišķas direktorijas – ja nevēlies, lai tiek klonētas atsevišķas direktorijas, tad šis noteikti noderēs.

WP Clone un Polylang bug

Veicot visu datu klonēšanu, tiek klonēts arī plugina Polylang DB ieraksts, kurš sevī satur URL uz vietni, no kuras tika veidota DB klonēšana. Tā rezultatā ik reizi mēģinot piekļūt tikko pārceltajai vietnei notiks redirektēšana uz veco vietni.

Labā ziņa ir tā, ka šo var viegli labot – DB tabulā “wp_options” atrodas ieraksts ar nosaukumu “_transient_pll_languages_list”.

polylang bug

Kad ieraksts ir atrasts, atliek to rediģēt, mainot vecās vietnes saites uz jaunajām. Kad tas ir paveikts, tad visam vajadzētu strādāt korekti.

Rezultāts

Ja viss ir izdevies kā iecerēts, tad vari sev uzsist uz pleca un doties pelnītā atpūtā, bet, ja vēlies papildus informāciju par citiem risinājumiem un pieejām, noteikti vari apciemot šo rakstu – wp.smashingmagazine.com/moving-wordpress-website

Komentēt